stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

LUNGHNASADH, LAMMAS 2018

Zbliża się święto LUNGHNASADH, LAMMAS, ŚWIĘTO PIERWSZEGO CHLEBA.

Święto to obchodzimy 4 sierpnia w sobotę w kamiennych kręgach w Węsiorach.
Spotykamy się na parkingu o godz. 16:00.
Święto Lunghnasadh jest uznawane przez współczesnych druidów za ślubną ucztę celtyckiego boga Lugha, czyli symboliczne zaślubiny Lugha z Ziemią.
Jako ten, który dzierży niepowstrzymaną Włócznię Zwycięstwa, Lugh, Bóg między innymi błyskawic, uważany jest za zdolnego do ochrony plonów przed
potencjalnym zniszczeniem przez burze i inne zagrożenia. Uroczystość ta ma na celu uczczenie sił płodności, jest to czas spotkań i wspólnego ucztowania. Jest to czas składania ofiary z błogosławionego chleba i piwa, oraz dziko rosnących roślin.
Tradycją Lunghnasadh jest plecenie pszenicy, wykonywanie zbożowych kukieł. Do tradycji tego święta należy też odwiedzanie pól, sadów, źródeł i jezior.
Tradycyjnie spożywamy w tym dniu wszystkie owoce, które w tym czasie występują. Przygotujmy jabłka, brzoskwinie, ziarna zbóz, cydr jabłkowy, ciasto z owocami. Chleb specjalny tradycyjnie nam upiecze pan Kazimierz szef Gockiej Chaty.
W programie m.in. ognisko pieczenie kiełbasek i chodzenie po rozżarzonych węglach. Zrzucamy się do kapelusza na drewno na ognisko.
Ucztę przygotowujemy sami – co przyniesiemy na ucztę, to będziemy spożywać.
Zapraszamy do wspólnego świętowania w kręgach tego radosnego święta.

Stowarzyszenie Badań Kamiennych Kręgów

LITHA 2018

Przesilenie Letnie już za pasem, więc czas szykować się do świętowania LITHY.
Przesilenie letnie LITHA obchodzimy tradycyjnie w Węsiorach i Odrach. Jednak w tym roku ceremonia w Odrach nie odbędzie się ze względu na to, że Gienek Leciej przebywa na rehabilitacji, a osoby mogące go zastąpić nie będą miały możliwości dojazdu do Odr.
Wszystkich zainteresowanych, którzy planowali przyjazd do Odr bardzo przepraszamy.
Świętowanie w Węsiorach rozpoczniemy w sobotę 23 czerwca spotkaniem o godz 16:00 na parkingu. Panie powinny upleść wianki z kwiatów, zaś panowie z liści dębowych. Prosimy przygotować wianki na deseczkach ze świeczką. Ze względu na przyrodę jeziora, postarajmy się nie używać drutu.
Po ceremonii w kręgu Spotkań (V) udamy się nad jezioro Długie, żeby puścić wianki na wodę i tym samym połączyć 2 żywioły, ognia i wody. Następnie pójdziemy na parking, gdzie będziemy świętować przy ognisku.
Do tradycji Litha należy przygotowanie woreczka z ziołami, przewiązanie go czerwoną wstążeczką i przelanie doń wszystkich swoich trosk i kłopotów. Potem należy umieścić go na ołtarzu w czasie ceremonii i później rytualnie spalić w ognisku.
Zapraszam wszystkich chcących uczestniczyć w tym pięknym letnim świecie do Węsior w sobotę 23 czerwca na godzinę 16:00. Życzę wszystkim miłej zabawy i radości, niech MOC będzie z Wami, niech dobre duchy Wam błogosławią, a Bogini i Bóg niech was otoczą swą Miłością.
Szamanka Ascella


Ponownie można odwiedzać kamienne kręgi w Węsiorach.

Nadleśnictwo Lipusz informuje, iż zakaz wstępu do rezerwatu kamiennych kręgów w Węsiorach został z dniem 30 maja br. odwołany. Święto IMBOLC 2014 - zdjęcia

embed video plugin powered by Union Development

Z wizytą w Węsiorach...

embed video plugin powered by Union Development

Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Wiersz Antoniego K.

Czytaj więcej: Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Symboliczny terminarz świąt

W związku z licznymi pytaniami zamieszczam symboliczny terminarz świąt.

Czytaj więcej: Symboliczny terminarz świąt

Gocka Chata

Gocka Chata będzie już czynna od 25 kwietnia, będzie więc można posilić się i napić kawy i herbaty.

gocka chata węsiory gocka chata węsiory gocka chata węsiory

BIOENERGOTERAPIA

eugeniusz leciej bioenergioterapiaW sezonie wiosenno-letnim w każdą niedziele w kamiennych kręgach w Węsiorach od godziny 14-tej do 17-tej Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Leciej prowadzi zabiegi bioterapeutyczne i uczy podstaw radiestezji. Można kupić wahadełka. >>>

 

 

 

Nowe, ciekawe zdjęcia energii

W dziale Energie zamieszczone zostały nowe, ciekawe zdjęcia energii, zrobione w Węsiorach w pierwszą niedzielę czerwca.

Materiał można obejrzeć tutaj -->>>

Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12

Spotkaliśmy się w czwórkę w wigilię końca świata 20-12-2012 w Willi Tradycja w Węsiorach, żeby przygotować się do "KOŃCA ŚWIATA".

Czytaj więcej: Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u