stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

LUNGHNASADH, LAMMAS, ŚWIĘTO PIERWSZEGO CHLEBA 2017

Święto to obchodzimy 5 sierpnia w sobotę w kamiennych kręgach w Węsiorach.
Spotykamy się na parkingu  o godz. 16:00.
Święto Lunghnasadh jest uznawane przez współczesnych druidów za ślubną ucztę celtyckiego boga Lugha, czyli symboliczne zaślubiny Lugha z Ziemią.
Jako ten, który dzierży niepowstrzymaną Włócznię Zwycięstwa, Lugh, Bóg między innymi błyskawic, uważany jest za zdolnego do ochrony plonów przed
potencjalnym zniszczeniem przez burze i inne zagrożenia. Uroczystość ta ma na celu uczczenie sił płodności, jest to czas spotkań i wspólnego ucztowania. Jest to czas składania ofiary z błogosławionego chleba i piwa, oraz dziko rosnących roślin.

Tradycją Lunghnasadh jest plecenie pszenicy, wykonywanie zbożowych kukieł. Do tradycji tego święta należy też odwiedzanie pól, sadów, źródeł i jezior.
Tradycyjnie spożywamy w tym dniu wszystkie owoce, które w tym czasie występują. Przygotujmy jabłka, brzoskwinie, ziarna zbóz, cydr jabłkowy, ciasto z owocami. Chleb specjalny tradycyjnie nam upiecze pan Kazimierz szef Gockiej Chaty.
W programie m.in. ognisko pieczenie kiełbasek i chodzenie po rozżarzonych węglach. Zrzucamy się do kapelusza na drewno na ognisko.

Ucztę przygotowujemy sami – co przyniesiemy na ucztę, to będziemy spożywać.
Zapraszamy do wspólnego świętowania w kręgach tego radosnego święta.

Stowarzyszenie Badań Kamiennych Kręgów

Przesilenie Letnie - Litha 2017 - ODRY

Zapraszamy wszystkich chętnych na ceremonię Przesilenia Letniego - Lithy, która odbędzie się 25 czerwca (niedziela) w Rezerwacie „Kamienne Kręgi”w Odrach, o godz. 15.30. W programie m.in. poczęstunek, spalanie ziół i runa spełniających życzeń. Po ceremonii zapraszamy na tradycyjne uzdrawianie.

W tym roku LITHA przypada 21 czerwca w środę. Słońce w tym dniu wchodzi do znaku wodnego RAKA o godz. 6:25 rano, więc w tym czasie szczególne przywileje będą miały znaki wodne: Rak, Skorpion i Ryby. Słońce w tym szczególnym dniu wzejdzie o godz. 4:14 by rozjaśnić swym złotym blaskiem mrok najkrótszej z nocy.

Noc letniego przesilenia jest szczególną porą do odprawiania wszelkich zabiegów magicznych – magii leczniczej, miłosnej i ochronnej. Suszy się zioła nad rytualnym ogniem, skacze się przez ogień, aby oczyścić się i odnowić energię. Spożywa się świeże owoce. Sprawuje się również rytuał oczyszczenia przygotowując woreczek z ziołami, które wraz ze swoimi troskami i kłopotami spala się w kociołku Bogini.

Panie powinny się zaopatrzyć w wianki z kwiatów, panowie z liści dębowych.

Zapraszamy do Odr wszystkich chcących uczestniczyć w tym pięknym letnim święcie!

Spotykamy się o godz. 15. 00 przed wejściem do Rezerwatu w Odrach.


Przesilenie Letnie - Litha 2017 - WĘSIORY

Zapraszamy wszystkich chętnych na ceremonię Przesilenia Letniego - Lithy, która odbędzie się 21 czerwca (środa) w Kamiennych Kręgach w Węsiorach. W programie m.in. koncert mis kryształowych, runa spelniających życzeń, ognisko, chodzenie po rozżarzonych węglach, symboliczne spalanie w ogniu kłopotów za pomocą ziół oraz puszczanie wianków na wody jeziora. 
 
W tym roku LITHA przypada 21 czerwca w środę. Słońce w tym dniu wchodzi do znaku wodnego RAKA o godz. 6:25 rano, więc w tym czasie szczególne przywileje będą miały znaki wodne: Rak, Skorpion i Ryby. Słońce w tym szczególnym dniu wzejdzie o godz. 4:14 by rozjaśnić swym złotym blaskiem mrok najkrótszej z nocy.
 
Noc letniego przesilenia jest szczególną porą do odprawiania wszelkich zabiegów magicznych - magii leczniczej, miłosnej i ochronnej. Suszy się zioła nad rytualnym ogniem, skacze się przez ogień, aby oczyścić się i odnowić energię. Spożywa się świeże owoce. Sprawuje się również rytuał oczyszczenia przygotowując woreczek z ziołami, które wraz ze swoimi troskami i kłopotami spala się w kociołku Bogini.
 
Panie powinny się zaopatrzyć w wianki z kwiatów, panowie z liści dębowych.
 
Atrakcją letniego świętowania będzie koncert na misach kryształowych przed ceremonią, w wykonaniu Roberta Noble i Eos Cris. Koncert potrwa około pół godziny. Można przynieść ze sobą koce lub maty, żeby wysłuchać koncertu siedząc lub leżąc. Artyści będą wdzięczni za datki do kapelusza, pozwoli to im pokryć koszty dojazdu z Ostrowa Wielkopolskiego, więc postarajmy się być szczodrzy!
 
Po ceremonii w kręgu V udajemy się nad jezioro Długie, żeby puścić wianki na wodę. Prosimy przygotować wianki na deseczkach ze świeczką. Następnie udamy się na parking, gdzie będziemy świętować przy ognisku, i tam dokonamy zaślubin Ognia i Wody, Boga i Bogini. Po zaślubinach skoki przez ogień i chodzenie po rozżarzonych węglach. Najbardziej wytrwali zanocują w kręgu V i powitają rano Słońce Niezwyciężone.
 
Zapraszamy do Węsior wszystkich chcących uczestniczyć w tym pięknym letnim święcie!
Zbiórka 21 czerwca o godz. 18.00 na parkingu przy Gockiej Chacie.

Święto IMBOLC 2014 - zdjęcia

embed video plugin powered by Union Development

Z wizytą w Węsiorach...

embed video plugin powered by Union Development

Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Wiersz Antoniego K.

Czytaj więcej: Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Symboliczny terminarz świąt

W związku z licznymi pytaniami zamieszczam symboliczny terminarz świąt.

Czytaj więcej: Symboliczny terminarz świąt

Gocka Chata

Gocka Chata będzie już czynna od 25 kwietnia, będzie więc można posilić się i napić kawy i herbaty.

gocka chata węsiory gocka chata węsiory gocka chata węsiory

BIOENERGOTERAPIA

eugeniusz leciej bioenergioterapiaW sezonie wiosenno-letnim w każdą niedziele w kamiennych kręgach w Węsiorach od godziny 14-tej do 17-tej Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Leciej prowadzi zabiegi bioterapeutyczne i uczy podstaw radiestezji. Można kupić wahadełka. >>>

 

 

 

Nowe, ciekawe zdjęcia energii

W dziale Energie zamieszczone zostały nowe, ciekawe zdjęcia energii, zrobione w Węsiorach w pierwszą niedzielę czerwca.

Materiał można obejrzeć tutaj -->>>

Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12

Spotkaliśmy się w czwórkę w wigilię końca świata 20-12-2012 w Willi Tradycja w Węsiorach, żeby przygotować się do "KOŃCA ŚWIATA".

Czytaj więcej: Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u