stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Przesilenie Letnie - Litha 2019

Tradycyjnie święto Przesilenia Letniego Litha obchodzimy w Węsiorach i Odrach.

Zapraszamy wszystkich chętnych na ceremonię Przesilenia Letniego - Litha, która odbędzie się 21 czerwca (piątek) w Kamiennych Kręgach w Węsiorach. W programie min. runa spełniających życzeń, poczęstunek, ognisko, chodzenie po rozżarzonych węglach, symboliczne spalanie w ogniu kłopotów za pomocą ziół oraz puszczanie wianków na wody jeziora.

W tym roku LITHA przypada 21 czerwca w piątek. Słońce w tym dniu wchodzi do znaku wodnego RAKA o godz. 17:54, więc w tym czasie szczególne przywileje będą miały znaki wodne: Rak, Skorpion i Ryby. Słońce w tym szczególnym dniu wzejdzie o godz. 4:14 by rozjaśnić swym złotym blaskiem mrok najkrótszej z nocy.

Noc letniego przesilenia jest szczególną porą do odprawiania wszelkich zabiegów magicznych - magii leczniczej, miłosnej i ochronnej. Suszy się zioła nad rytualnym ogniem, skacze się przez ogień, aby oczyścić się i odnowić energię. Spożywa się świeże owoce. Sprawuje się również rytuał oczyszczenia przygotowując woreczek z ziołami, które wraz ze swoimi troskami i kłopotami spala się w kociołku Bogini.

Panie powinny się zaopatrzyć w wianki z kwiatów, panowie z liści dębowych.

Po ceremonii w kręgu V udajemy się nad jezioro Długie, żeby puścić wianki na wodę. Prosimy przygotować wianki na deseczkach ze świeczką. Następnie udamy się na parking, gdzie będziemy świętować przy ognisku, i tam dokonamy zaślubin Ognia i Wody, Boga i Bogini. Po zaślubinach skoki przez ogień i chodzenie po rozżarzonych węglach. Najbardziej wytrwali zanocują w kręgu V i powitają rano Słońce Niezwyciężone.

Zapraszamy do Węsior wszystkich chcących uczestniczyć w tym pięknym letnim święcie!

Zbiórka 21 czerwca o godz. 18.00 na parkingu w Węsiorach

Odry
Zapraszamy również na ceremonię Przesilenia Letniego, która odbędzie się 23 czerwca (niedziela) w Rezerwacie „Kamienne Kręgi” w Odrach, o godz. 15.00. W programie m.in. poczęstunek, spalanie ziół i runa spełniających życzeń. Po ceremonii tradycyjne uzdrawianie.

Ponownie można odwiedzać kamienne kręgi w Węsiorach.

Nadleśnictwo Lipusz informuje, iż zakaz wstępu do rezerwatu kamiennych kręgów w Węsiorach został z dniem 30 maja br. odwołany. Święto IMBOLC 2014 - zdjęcia

embed video plugin powered by Union Development

Z wizytą w Węsiorach...

embed video plugin powered by Union Development

Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Wiersz Antoniego K.

Czytaj więcej: Kiedy wynaturzony Eros podaje rękę Tanatosowi

Symboliczny terminarz świąt

W związku z licznymi pytaniami zamieszczam symboliczny terminarz świąt.

Czytaj więcej: Symboliczny terminarz świąt

Gocka Chata

Gocka Chata będzie już czynna od 25 kwietnia, będzie więc można posilić się i napić kawy i herbaty.

gocka chata węsiory gocka chata węsiory gocka chata węsiory

BIOENERGOTERAPIA

eugeniusz leciej bioenergioterapiaW sezonie wiosenno-letnim w każdą niedziele w kamiennych kręgach w Węsiorach od godziny 14-tej do 17-tej Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Leciej prowadzi zabiegi bioterapeutyczne i uczy podstaw radiestezji. Można kupić wahadełka. >>>

 

 

 

Nowe, ciekawe zdjęcia energii

W dziale Energie zamieszczone zostały nowe, ciekawe zdjęcia energii, zrobione w Węsiorach w pierwszą niedzielę czerwca.

Materiał można obejrzeć tutaj -->>>

Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12

Spotkaliśmy się w czwórkę w wigilię końca świata 20-12-2012 w Willi Tradycja w Węsiorach, żeby przygotować się do "KOŃCA ŚWIATA".

Czytaj więcej: Dzień Końca Świata i poczatku nowego 21-12 2012 12:12


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u