stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Przesilenie Letnie - Litha 2017 - WĘSIORY

Zapraszamy wszystkich chętnych na ceremonię Przesilenia Letniego - Lithy, która odbędzie się 21 czerwca (środa) w Kamiennych Kręgach w Węsiorach. W programie m.in. koncert mis kryształowych, runa spelniających życzeń, ognisko, chodzenie po rozżarzonych węglach, symboliczne spalanie w ogniu kłopotów za pomocą ziół oraz puszczanie wianków na wody jeziora. 
 
W tym roku LITHA przypada 21 czerwca w środę. Słońce w tym dniu wchodzi do znaku wodnego RAKA o godz. 6:25 rano, więc w tym czasie szczególne przywileje będą miały znaki wodne: Rak, Skorpion i Ryby. Słońce w tym szczególnym dniu wzejdzie o godz. 4:14 by rozjaśnić swym złotym blaskiem mrok najkrótszej z nocy.
 
Noc letniego przesilenia jest szczególną porą do odprawiania wszelkich zabiegów magicznych - magii leczniczej, miłosnej i ochronnej. Suszy się zioła nad rytualnym ogniem, skacze się przez ogień, aby oczyścić się i odnowić energię. Spożywa się świeże owoce. Sprawuje się również rytuał oczyszczenia przygotowując woreczek z ziołami, które wraz ze swoimi troskami i kłopotami spala się w kociołku Bogini.
 
Panie powinny się zaopatrzyć w wianki z kwiatów, panowie z liści dębowych.
 
Atrakcją letniego świętowania będzie koncert na misach kryształowych przed ceremonią, w wykonaniu Roberta Noble i Eos Cris. Koncert potrwa około pół godziny. Można przynieść ze sobą koce lub maty, żeby wysłuchać koncertu siedząc lub leżąc. Artyści będą wdzięczni za datki do kapelusza, pozwoli to im pokryć koszty dojazdu z Ostrowa Wielkopolskiego, więc postarajmy się być szczodrzy!
 
Po ceremonii w kręgu V udajemy się nad jezioro Długie, żeby puścić wianki na wodę. Prosimy przygotować wianki na deseczkach ze świeczką. Następnie udamy się na parking, gdzie będziemy świętować przy ognisku, i tam dokonamy zaślubin Ognia i Wody, Boga i Bogini. Po zaślubinach skoki przez ogień i chodzenie po rozżarzonych węglach. Najbardziej wytrwali zanocują w kręgu V i powitają rano Słońce Niezwyciężone.
 
Zapraszamy do Węsior wszystkich chcących uczestniczyć w tym pięknym letnim święcie!
Zbiórka 21 czerwca o godz. 18.00 na parkingu przy Gockiej Chacie.


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u