stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Przesilenie Letnie - Litha 2017 - ODRY

Zapraszamy wszystkich chętnych na ceremonię Przesilenia Letniego - Lithy, która odbędzie się 25 czerwca (niedziela) w Rezerwacie „Kamienne Kręgi”w Odrach, o godz. 15.30. W programie m.in. poczęstunek, spalanie ziół i runa spełniających życzeń. Po ceremonii zapraszamy na tradycyjne uzdrawianie.

W tym roku LITHA przypada 21 czerwca w środę. Słońce w tym dniu wchodzi do znaku wodnego RAKA o godz. 6:25 rano, więc w tym czasie szczególne przywileje będą miały znaki wodne: Rak, Skorpion i Ryby. Słońce w tym szczególnym dniu wzejdzie o godz. 4:14 by rozjaśnić swym złotym blaskiem mrok najkrótszej z nocy.

Noc letniego przesilenia jest szczególną porą do odprawiania wszelkich zabiegów magicznych – magii leczniczej, miłosnej i ochronnej. Suszy się zioła nad rytualnym ogniem, skacze się przez ogień, aby oczyścić się i odnowić energię. Spożywa się świeże owoce. Sprawuje się również rytuał oczyszczenia przygotowując woreczek z ziołami, które wraz ze swoimi troskami i kłopotami spala się w kociołku Bogini.

Panie powinny się zaopatrzyć w wianki z kwiatów, panowie z liści dębowych.

Zapraszamy do Odr wszystkich chcących uczestniczyć w tym pięknym letnim święcie!

Spotykamy się o godz. 15. 00 przed wejściem do Rezerwatu w Odrach. 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u