stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

LITHA 2018

Przesilenie Letnie już za pasem, więc czas szykować się do świętowania LITHY.
Przesilenie letnie LITHA obchodzimy tradycyjnie w Węsiorach i Odrach. Jednak w tym roku ceremonia w Odrach nie odbędzie się ze względu na to, że Gienek Leciej przebywa na rehabilitacji, a osoby mogące go zastąpić nie będą miały możliwości dojazdu do Odr.
Wszystkich zainteresowanych, którzy planowali przyjazd do Odr bardzo przepraszamy.
Świętowanie w Węsiorach rozpoczniemy w sobotę 23 czerwca spotkaniem o godz 16:00 na parkingu. Panie powinny upleść wianki z kwiatów, zaś panowie z liści dębowych. Prosimy przygotować wianki na deseczkach ze świeczką. Ze względu na przyrodę jeziora, postarajmy się nie używać drutu.
Po ceremonii w kręgu Spotkań (V) udamy się nad jezioro Długie, żeby puścić wianki na wodę i tym samym połączyć 2 żywioły, ognia i wody. Następnie pójdziemy na parking, gdzie będziemy świętować przy ognisku.
Do tradycji Litha należy przygotowanie woreczka z ziołami, przewiązanie go czerwoną wstążeczką i przelanie doń wszystkich swoich trosk i kłopotów. Potem należy umieścić go na ołtarzu w czasie ceremonii i później rytualnie spalić w ognisku.
Zapraszam wszystkich chcących uczestniczyć w tym pięknym letnim świecie do Węsior w sobotę 23 czerwca na godzinę 16:00. Życzę wszystkim miłej zabawy i radości, niech MOC będzie z Wami, niech dobre duchy Wam błogosławią, a Bogini i Bóg niech was otoczą swą Miłością.
Szamanka Ascella 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u