stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

SAMHAIN - Wigilia Święta zmarłych przodków 2021

SPOTYKAMY SIĘ NA PARKINGU W WĘSIORACH W NIEDZIELE 31 PAŹDZIERNIKA O GODZ 17:00

Niedziela 31 października 2021 r. Wigilia Samhain inaczej Święta zmarłych przodków, jest to 8 i ostatnie z ze słonecznych świąt roku.
Samhain jest jednym z najważniejszych świąt, przypomina nam o zakończeniu etapu życia w świecie materii i przejściu w stan wolnego ducha o ile naszym ziemskim postępowaniem zasłużyliśmy sobie na to.
Ważnym jest tez żeby nasi bliscy swoim przesadnym żalem nie przywiązywali dusz swoich zmarłych bliskich do naszego świata, gdyż skazujemy te dusze na cierpienie i niemożność przejścia do światła.
W wielu kulturach śmierć osoby starszej jest powodem do radości, gdyż nie musi już doświadczać trudów życia, natomiast wielkim smutkiem dla bliskich jest odejście dziecka, lub młodego człowieka.
Tragicznym jest odejście w pijanym lub narkotycznym widzie, taka dusza się błąka, nie ma świadomości odejścia z tego świata. Źle się też mają dusze samobójców, jak też dusze które nie chcą odejść z tego świata bo trzyma je majątek pozostawiony, złość, nienawiść, i wszystkie inne niskie pobudki. Te dusze zostają by szkodzić żyjącym, doprowadzając wszystkich tych, którym mogą szkodzić do stanów chorobowych takich jak lęki, depresje, obłędy, zanieczyszczają domy, miejsca pracy, samochody. Doprowadzają do kolejnych śmiertelnych wypadków na drogach w miejscach gdzie już kiedyś nastąpiły wypadki. Nie wszyscy na to reagują, ale są ludzie szczególnie podatni na ich działanie i właśnie oni stają się kolejnymi ofiarami wypadków. Na naszym świecie bytują 3 rodzaje istot, 1-sza to człowiek istota z piasku i wody, 2-ga to aniołowie istoty z mgły i światła, 3-ci rodzaj to boleści istoty z ognia i dymu, gdzie ogień symbolizuje złość, gniew, dym symbolizuje żal i rezygnację. Ogień rozpala emocje niszcząc ciało i dusze, Dym schładza wszystko żalem i zadusza. Ogień podnosi ciśnienie krwi, nadciśnienie, astma zwężenie żył itd. Dym obniża ciśnienie krwi, zadusza życie, wszystko jest czarne, zimne. Istoty ognia i dymu podkręcają nasze emocje bo one się tym żywią, więc są zainteresowane naszymi emocjami. Bytują, zatem w szpitalach na cmentarzach, więzieniach, aresztach, komisariatach policji, szpitalach psychiatrycznych, w starych budowlach, miejscach gdzie są jakieś zgromadzenia ludzi, bo tam mogą pożywić się. Chętnie, goszczą w mieszkaniach i domach, gdzie dzieje się coś złego, potrafią doprowadzić do kompletnej rozpaczy i niemocy całe rodziny. Dobro i zło istnieje nie tylko w naszym świecie, ale i w tym duchowym również, istnieją też dobre duchy opiekuńcze, które są nam pomocne, które czcimy.

W wielu kulturach czciło się zmarłych przodków, oddając im swoistą cześć, a one odwdzięczały się ochroną swoich żyjących członków danej społeczności. Wystarczy się przyjrzeć zwyczajom Cyganów, Ukraińców, Rosjan, Indian w obu Amerykach, ludów Syberii.

Do tradycji Samhain należy pozostawienie przed domem półmiska z jedzeniem dla dusz zmarłych. Ustawiona w oknie świeca poprowadzi je do krainy wiecznego lata, a jabłka zakopane w mocno ubitej ziemi będą "strawą" dla strudzonych wędrowców.

"Podczas tego obrzędu doskonała okazją będzie wybrany aspekt naszego życia, od którego chcielibyśmy się uwolnić: złość, nałóg, niewłaściwie ulokowane uczucia, choroby itd. Przygotujmy sobie kartki z zapisanymi naszymi problemami i podczas obrzędu spalimy je w kociołku Bogini. Zabierzmy jabłka, owoce granatu, kwiaty jesienne do wystroju ołtarza".

Tak, więc w niedzielę 31 października, jak co roku zbieramy się w kamiennych kręgach w Węsiorach, żeby obcować z duszami naszych zmarłych przodków.

Zapraszam wszystkich chcących spotkać się z przodkami w kamiennym kręgu w Węsiorach.

Ubierzcie się stosownie do warunków pogodowych, zabierzcie ze sobą latarki, wypiszcie na kartkach swoje problemy, kłopoty, nieudane związki itd. byśmy mogli je spalić w kociołku Bogini.


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u