stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Spotkanie autorskie "PRADAWNA KLĄTWA"

"Pradawna Klątwa" to tytuł książki napisanej przez p. Beatę M Romańską, pod tym nazwiskiem kryje się pseudonim dwóch sympatycznych pań autorek p. p. Małgorzaty Bonik Romanowskiej i Beaty Reseman. Moje pierwsze spotkanie z tym tytułem odbyło się w Muzeum archeologicznym w Gdańsku, gdy wypatrywałem w witrynie z książkami ciekawego tytułu. Zaintrygował mnie tytuł książki, kupiłem i przeczytałem, polecam tym wszystkim, których interesuje archeologia, magia, duchy, historia, no i oczywiście jak głosi tytuł klątwa i wątek kryminalny się również przewija. Książkę czyta się łatwo, akcja toczy się wartko czytelnik nie ma czasu na nudę, nie ma w niej dłużyzn zniechęcających czytelnika.
Postanowiłem zorganizować spotkanie z autorką, (pisze w liczbie pojedynczej, gdyż wówczas nie wiedziałem o pseudonimie), w ramach comiesięcznych spotkań naszego Stowarzyszenia. Kontaktując się z wydawnictwem Novus Orbis  ustaliłem termin spotkania na dzień 1 lutego 2006.

W dniu 1 lutego 2006 roku w GCOP w Gdyni o godz. 18:30-20:00 odbyło się spotkanie z autorkami  książki pt. "PRADAWNA KLĄTWA" z p. p. Małgorzatą Bonik-Romanowską i Beatą Reseman, na które przybyło dużo ludzi zainteresowanych tematem książki. Spotkaniu patronowała z ramienia  Wydawnictwa Novus Orbis pani Izabela Jankowska.
Miłe zaskoczenie sprawiła nam również gdyńska telewizja TELETOP. Zadzwoniła do mnie pani redaktor Marta Kmicic - Hajdusiewicz, czy może na nasze spotkanie przybyć wraz z operatorem kamery i przeprowadzić wywiad z autorkami i zrobić reportaż ze spotkania.
Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy interesują się tematem kamiennych kręgów, archeologią, magią tych miejsc i ochroną tego co jeszcze zostało.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze tajemniczych opowieści, panie autorki odpowiadały na liczne pytania uczestników. Pani reprezentująca wydawnictwo Novus Orbis czytała fragmenty nowej kolejnej już książki tym razem o wilkołakach, z akcją umieszczoną w tym samym miejscu co "Pradawna Klątwa".
Mnie również przypadł zaszczyt przeczytania fragmentu "Pradawnej Klątwy" dotyczącego kamiennych  kręgów w Odrach (wycieczka Tomka do Odr).
Z pytań zadawanych wynikło, że obydwie panie, nie są archeologami, psychologami, znawczyniami spraw magicznych, są urzędniczkami. Czytały Daenikena, lubią szperać w Muzeum Archeologicznym, posiadają niezwykła wyobraźnię. Muszę  przyznać, że jeżeli chodzi o zawarty w książce temat snów, pojawiania i manifestowania się duchów, to uczyniły to z dużym znawstwem tematu, czym bardzo mnie zaskoczyły, mile zresztą. Naprawdę z czystym sumieniem polecam tę książkę.

Wydawnictwo Novus Orbis przygotowało 20 książek po niższej cenie jak obiecała pani Izabela Jankowska przedstawiciel wydawnictwa. Można było zakupić książki i otrzymać dedykację od autorek.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem róż przybyłym paniom i podziękowaniami autorkom za miłe spotkanie.

Reportaż przygotował Eugeniusz Leciej
zdjęcia E.L. i Helena Podjaska


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u