stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

Terapia Gongami Tybetańskimi

Na powyższych fotografiach jest relacja z wieczoru poświęconemu muzyce na gongach tybetańskich i poezji.
Wystapili: poezja - Jola Więckowska - tomik wierszy p.t. "Wszystkie Ewy Świata'
                 muzyka - Robert Usewicz - gongi tybetańskie, bębny - utwory własne.

 kontakt do Roberta 502-209-995

Wieczór rozpoczął Eugeniusz Leciej - prezes Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów, przedstawiając zaproszonych artystów Jolę Więckowską i Roberta Usewicza, oraz wprowadzając zebranych w klimat wieczoru.
Następnie Jola Więckowska opowiedziała o swoim tomiku wierszy, a Robert o właściwościach terapeutycznych gry na gongach tybetańskich. Po chwili Robert lekkimi uderzeniami w bęben rozpoczął podróż do świata poezji, Jola cichymi uderzeniami w gong zaczęła recytację wiersza "Wszystkie Ewy Świata", wtórował jej śpiewem Robert.

Wszyscy zasłuchali się w słowa i muzykę, wyciszając się na spotkanie z dźwiękiem gongów. Po recytacji wierszy, rozpoczął swój występ Robert na gongu koncertowym. Delikatnie muskając pałkami gong wydobywał z niego niesamowite dźwięki, w pewnych momentach odnosiło się wrażenie, ze gra cała orkiestra. Dźwięk przenikał na wskroś każdą cząsteczkę ciała, jedni odczuwali gorąco, inni mówili po koncercie, że przenosili się w inny wymiar, jeszcze innych ten dźwięk drażnił. Wspólnym odczuciem było ukojenie, spokój, radość, i głęboki relaks i prośby o jeszcze. Robert po półgodzinnej grze był zmęczony, trudno się dziwić, przecież powymiatał z nas tyle negatywnych emocji życia codziennego, lęków i złości, że podziwiałem jego zaangażowanie, no cóż grał całym sobą.
Jeżeli się dobrze przyjrzeć zdjęciom widać uchwycone przez obiektyw aparatu fotograficznego bąble energetyczne, które oznaczają uwalniające się  nasze emocje.
Mam nadzieję, że zorganizujemy wspólnie z Robertem Usewiczem w niedługim czasie seans terapii dźwiękiem, w porze chłodnej w sali, a latem w kamiennych kręgach w Węsiorach, Odrach, Grzybnicy.

Pierwsze nasze spotkanie z Robertem odbyło sie na targach "Od wahadełka do gwiazd" organizowanych przez p. Monikę Dymecką przy hali Oliwii, tam nasze Stowarzyszenie ustawia w sezonie letnim model kamiennego kręgu, i tam 17 września przy tym kręgu Robert zagrał na gongach i bębnach, co można obejrzeć na wyżej zamieszczonych fotografiach
   Opisał  E.L.


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u