stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

2006

Święto Beltaine tego roku było wyjątkowo chłodne i deszczowe, dobrze ze na chwilę rytuału nie padało. Zapowiedział się duży zespół Rodrigeza bębniarzy i żonglerów ognia, ale z powodu fatalnej pogody musieli zrezygnować z występu, dojechała tylko trojka ludzi z tego zespołu.
Natomiast zaszczycił nas wszystkich zespół Animus Saltandi kultywujący tańce obrzędowe Celtów, Irlandczyków i Szkotów. Mimo złej pogody i wszelkich niedogodności, przyjechali do Węsior w sile 8 osób i uświetnili rytuał Beltaine. Wszyscy uczestnicy rytuału byli zachwyceni pokazem tańców Celtyckich
Wielu ludzi przestraszyło się pogody i nie przyjechało do Węsior, ale stali bywalcy nie przestraszyli się pogody, była również ciekawa tego co robimy grupka młodzieży z Wesior, nawet zostałem poczęstowany tabaką, co jest wyrazem aprobaty, podobało się to co robimy.
Tradycyjnie była tez Runa Spełniających Życzeń, każdy miał jakieś życzenie, a na końcu było tradycyjne ognisko na parkingu i biesiada pod parasolami Gockiej Chaty. Na zdjęciach widać ze mieliśmy towarzystwo istot z innego wymiaru, a szczególnie upodobały sobie naszego kolegę Bartka ducha cielesnego kamiennych kręgów w Węsiorach.
Stowarzyszenie Badań Kamiennych Kręgów składa serdeczne podziękowania za występ na rytuale Beltaine całemu zespołowi Animus Saltandi, którego menadżerem z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego jest
 Pani Liliana Maciaszek, natomiast Pani Anna Siemiątkowska przewodniczy zespołowi Animus Saltandi.
Serdeczne dzięki, kochani byliście wspaniali.
Dziękuję pani Ani Siemiątkowskiej za zwrócenie uwagi na nieprawidłowość w tekście i przepraszam za błędy wyniknęły one z mojej niewiedzy.
Eugeniusz Leciej

Opisał E. L.
Zdjęcia: Krysia Gabor, Klaudia Tarasiewicz, Eugeniusz Leciej


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u