stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

2008

Tradycyjnie już witaliśmy nadejście lata w kamiennych kręgach w Węsiorach w sobotę 21 czerwca o godz. 2:00, wschód księżyca o 23:01, wschód słońca o godz. 4:14, jak widać noc przesilenia zapowiada się ciekawie. Pierwszy przed przesileniem będzie wschód księżyca, następnie przesilenie i wschód słońca.
W kamiennych kręgach w Węsiorach najpierw powitamy Boginię Lunę, która pokaże swe piękne oblicze znad linii horyzontu srebrząc las otulający krąg spotkań, następnie majestatycznie krocząc po amarantowym niebie odbije swe oblicze (jakże piękne) w tafli jeziora Długiego witając się czule z Panią Jeziora, darząc ją swoją obecnością przez pewien czas. Po przejrzeniu się w tafli jeziora, zaspokajając swą kobieca próżność, z właściwą niewiastom kokieterią schowa się za fallusy drzew, rzucając pełne powabu srebrzyste spojrzenia jezioru do białego rana.

W nocy powitamy przesilenie letnie, mam nadzieje że w zieleni pełnej miłości Virgo, w cieple nadchodzącego lata zacznie się już czas myślenia o nadchodzącej zimie, jest to tak jak z życiem do 50-tki się starzejemy, a po 50-tce zaczynamy młodnieć, eee tam radujmy się przychodzącym latem. Przyjemne jest ciepełko lata, można sobie rozgrzać w słoneczku wychłodzone kości, będziemy się nim radować aż do Mabon czyli Równonocy jesiennej.

Miejmy nadzieje że Bóg Słonce tego lata będzie dla nas łaskawszy i obdarzy nas złocistym żarem swego oblicza, błogosławiąc dobrymi plonami uprawiającym vaginę matki Ziemi rolnikom.
Miejmy nadzieje, że duchy opiekuńcze żywiołów Ziemi, Powietrza, Ognia i Wody okażą swoją łaskawość i nie wyrządzą nam szkód, wszakże to im poświęcamy nasze obrzędy składając im nasze uszanowanie, i jak dotąd odwdzięczają się nam spokojem życia nie czyniąc nam krzywd.

Wcześnie rano zaszczyci nas swoją potęgą sam BÓG SŁONCE o 4:14 zabłyśnie złotem promieni nad horyzontem, zalewając światłem i ciepłem skostniałe nocnym chłodem członki ziemi. Spotka się jeszcze na chwilę ze swą Boginią Luną, by niepodzielnie zapanować do późnego wieczora nad Ziemią, czyniąc światło i ciepło i błogosławiąc wszelkim istotom w całym swym królestwie.

Świętując będziemy już pamiętali o nadchodzącej zimie, o zgromadzeniu zapasów jedzenia i ciepła w sercach, westchniemy do tych którzy już zaszli za horyzont naszego życia.

Zaiste piękne to święto, a zarazem napawa mnie smutkiem, bo od niego zaczyna się schyłek, zdążamy już w kierunku Yule czyli przesilenie zimowego, no cóż cieszmy się każdą chwilą, życie toczy się kolem.

Inwokacja poczas obrzędu

"O łaskawa Bogini, o łaskawy Boże,
w te magiczną noc letniego przesilenia
Wznoszę modły, abyście napełniły moje życie
Cudem i radością. Dopomóżcie mi połączyć się
Z energiami, które dryfują
W zaczarowanym powietrzu nocy,
Dzięki Wam stokrotne"

Noc letniego przesilenia jest szczególną porą do odprawiania wszelkich zabiegów magicznych magii leczniczej, miłosnej i ochronnej, suszy się zioła nad rytualnym ogniem, skacze się przez ogień aby oczyścić się i odnowić energię.
Spożywa się świeże owoce.
Sprawuję się również rytuał oczyszczenia przygotowując woreczek z ziołami, które się spala w kociołku Bogini wraz ze swoimi troskami i kłopotami.
Życzę wszystkim miłej zabawy i radości, niech MOC będzie z Wami, niech dobre duchy Wam błogosławią, a Bogini i Bóg niech was otoczą swa Miłością.
E. L.
 


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u