stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

2009

LUNGHNASADH Święto Pierwszego Chleba jest 7 świętem słonecznym, przypada zawsze 1-szego sierpnia. W tym dniu świętujemy zbiór pierwszych plonów, smakujemy ziarno z kłosów zbóż, delektujemy się pierwszym  chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów.
Radujemy się z obfitych zbiorów, dziękujemy Bogini i Bogu za łaskę obfitych zbiorów.
Dziękujemy duchom opiekuńczym czterech żywiołów za pomoc w uzyskaniu dobrych zbiorów.
W codziennym życiu nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo ważna jest pomoc duchów opiekuńczych, zapominamy o nich w codziennym trudzie życia, a ich pomoc jest niezbędna.
Każdego roku obserwujemy w telewizji, czy słyszymy w radio, że gdzieś pożar strawił dobytek, zalała woda, zatrzęsła się ziemia, tornado zmiotło wszystko z powierzchni ziemi.
Zadajemy sobie wówczas pytanie, dlaczego to mnie dosięgło?  dlaczego w jednej chwili wszystko straciłem ? ano dlatego że zapomniałem poprosić o opiekę opiekunów czterech żywiołów.
Ludzie z czasów przedchrześcijańskich wiedzieli co robić, wiedzieli komu oddawać cześć, spotykali się w świętych gajach, kamiennych kręgach i innych miejscach dawnych kultów i oddawali cześć rzeczywistym opiekunom naszej planety, żyli zgodnie z jej rytmem, wiedzieli że nasza MATKA ZIEMIA jest żywą istotą, a wszystko co na niej istnieje jest zależne od żywiołów i od SŁOŃCA naszego OJCA.
Wiem ze jedynym naszym ratunkiem jest powrót do dawnych wierzeń i zespoleniu z NATURĄ, nie ma innej drogi.
Obrzędy które odprawiamy w kamiennych kręgach, czy to w Węsiorach, czy w Odrach, sprawiają że żaden z żywiołów nie dotknął mieszkańców tych miejscowości.
Kamienne kręgi to miejsca pradawnego kultu SŁOŃCA, starszego od wszelkich współczesnych religii, to nie miejsca pochówku, choć takie się zdarzyły, to są świątynie pełne mocy oczyszczających i uzdrawiających.


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u