stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

2001

Równonoc jesienna  w tym roku przypadła z soboty na niedzielę o godz. 1.06 dn. 23 września.

Sobota 22 września poprzedzająca moment równonocy okazała się w miarę pogodnym dniem chociaż z obawa spoglądałem w niebo czy aby pani aura nie spłata  figla, poprzednie dni były bardzo deszczowe, ale aura okazała się łaskawa. Wprost przeciwnie zachował się mój VIKING odmówiwszy posłuszeństwa akurat na czas takiego wydarzenia jak równonoc, przez co skazał na nieobecność w kręgach spora grupę wielbicieli tego uroczego miejsca. Mnie dosłownie w ostatnim momencie udało się dotrzeć w kręgi, dzięki zaprzyjaźnionym sympatykom i jednocześnie sponsorom strony internetowej Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów p p. Andrzejewskim, którzy mimo tak późnej pory wybrali się w kręgi, zresztą nie opuścili jeszcze żadnego spotkania w tym miejscu mocy, za co im dziękuję. Droga w kręgi okazała się być ciężka z powodu występujących w krainie wielu jezior i pięknych widoków, a zwanej Szwajcaria Kaszubska gęstych mgieł, co nadawało podróży charakter nader tajemniczy wzbudzający dreszczyk emocji, oraz niezadowolenie Andrzeja, który prowadził pojazd kosmiczny zwany Toyota. Dzięki niemu dojechaliśmy szczęśliwie do celu naszej wyprawy, który to przywitał nas pięknie rozgwieżdżonym niebem, jakby nagradzając nas za trud podróży. Dotarliśmy na miejsce o godz.23.20,po przygotowaniu ruszyliśmy w kręgi, które jak już wspomniałem przywitały nas srebrem gwiazd rozsianych na granacie nieba, oraz kojącą ciszę. Udaliśmy się do kręgu Strażnika, żeby się przywitać i poprosić o życzliwość duchowego opiekuna tego miejsca. Po krótkiej medytacji udaliśmy się do kręgu spotkań. Myślałem że zastaniemy tam Lecha wraz z żona, gdyż ich samochód stał na parkingu, oraz więcej ludzi. Okazało się że jesteśmy sami, chwile potem dotarł Leszek wraz z żona .

Rozstawiłem przyrządy termometr elektroniczny i przyrząd do pomiaru pól elektromagnetycznych, sprawdziłem wahadłem uniwersalnym polaryzację kręgu, była pozytywna. Temperatura w kręgu wynosiła + 9 stC, pole elektromagnetyczne było zerowe. Atmosfera w kręgu i we wszystkich kręgach była taka że tylko się przytulić, chciało się tam pozostać na zawsze. W momencie równonocy wykonali¶my krótki rytuał oczyszczający przy rozświetlonym świecami kręgu, co spotęgowało cudowna atmosferę tego miejsca mocy. Po tej skromnej uroczystości zaczęły się luźne rozmowy, które zapewne by potrwały do białego rana, gdyby nie dały znać o sobie zziębnięte nogi Eli. Nawet nie zauważyliśmy w trakcie rozmowy że schłodził się krag co zazwyczaj się dzieje po zakończeniu rytuału. Temperatura w kręgu spadła do +6 st.C, natomiast pole elektromagnetyczne wzrosło do wartości 0,2 Gaussa, krąg cały czas pozytywny. Na północno-wschodnim niebie z dużą prędkością poruszał się mieniący się kolorami pojazd, który wszyscy obserwowaliśmy przez chwilę, zanim skrył się za koronami drzew. Wszyscy, którzy oczekiwali sensacji w tym dniu na pewno by się zawiedli, nic takiego się nie działo, natomiast obecni na równonocy to ludzie obeznani z tematyka kręgów, nie szukający sensacji.

Przesilenia czy równonoce  nie zawsze obfitują w sensacje, nie są do siebie podobne, każde niesie ze sobą cos innego, cos nowego. Doszliśmy już do tego, że jesień niesie spokój i refleksję nad plonami całorocznych, lub wieloletnich poczynań, ludzi, regionu, państw, narodów. Jest to czas uzdrowień, które się tam dokonują za sprawa energii kręgów. Energia ta oddziaływuje na sferę psychiki człowieka, oczyszczając ja z negatywnych stereotypów myślowych, które to sa bezpośrednia przyczyna powstawania wszelkich chorób. Takie uzdrowienie nastąpiło w równonoc jesienna 1999 r., którego świadkami byli członkowie Stowarzyszenia. Faktem jest, że kręgi czy to w Węsiorach czy to w Odrach, czy w Grzybnicy przyciągają swoja niezwykłością coraz więcej ludzi którzy odbierają energię tych miejsc z korzyścią dla siebie, dla swojego zdrowia. Miejsca te odpowiednio uruchomione powodują odsysanie chaosu [ jak to określił w swojej książce pt". Karma a urazy psychiczne" autor Eugeniusz Fajdysz ] co też czynią bez rozgłosu i w ciszy, niezależnie od nas.
Pozdrawiam wszystkich kręgowców i bezkręgowców


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u