stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

2005

Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005
Ostara 2005

Równonoc wiosenna w tym roku wypadła w niedzielę 20 marca o godz. 13:31, rozpoczął się tym samym nowy rok astronomiczny 2005. Słońce ze znaku Ryb weszło do znaku Barana zasilając tym samym energia znaki trygonu ognistego.

Spotkaliśmy się w Węsiorach na zaśnieżonym parkingu przy kręgach o godz. 12:00, powoli zjeżdżali się najbardziej zahartowani członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów w sile ok. 30 ludzi. Z parkingu przeszliśmy do kręgu spotkań "Elektra" tam sprawdziłem najpierw polaryzację wiru energii, oraz "kolor wibracji" poszczególnych kręgów. Polaryzacja wszystkich kręgów, oraz kurhanów oznaczonych na planie A, B, C, była neutralna co oznacza przygotowanie kręgów do zmiany kierunku wiru energii. Tylko 2 kręgi 5 i 6 emitowały kolor wibracji Biały, pozostałe były o oktawę niższe Ultrafiolet.

Po dokonaniu pomiarów, przystąpiliśmy do uroczystości związanych ze świętem "Ostara" (równonoc wiosenna).
Zapalenie świecy kierunku północnego i zaproszeniem opiekunów żywiołu ziemi rozpoczęło sie zamykanie kamiennego kręgu, po kolei zaprosiliśmy opiekunów pozostałych trzech żywiołów ziemi tj. powietrza, kierunek wschodni, ognia kierunek południowy, wody kierunek zachodni. Po zamknięciu kręgu, inwokacja do Bogini i Boga zaprosiliśmy Bóstwa na uroczystość im poświeconą.
Zgodnie z prośba kolegi Pawła Szczypty z Etno Radio Gdańsk, wspomniałem o rocznicy wejścia na karty historii Kaszubów, oto treść nadesłanego  tekstu przez Pawła:

19 marca br. mija 767. rocznica wejścia Kaszubów na karty pisanej historii. „Kaszubi” to, zdaniem historyków, pierwotne określenie słowiańskiej ludności zasiedlającej od VI w. n.e. obszar dzisiejszego Pomorza, przez swych sąsiadów nazwanej Pomorzanami. 19 marca 1238 r. papież Grzegorz IX wydał bullę, w której książę szczeciński Bogusław I został nazwany „księciem Kaszub”. Tę rocznicę Kaszubi obchodzą jako swoje święto - Dzień Jedności Kaszubów pokazując, że wszystkich Kaszubów, niezależnie od poglądów politycznych, przynależności państwowej, sposobu wyrażania swojej tożsamości, łączy pamięć i szacunek dla wielowiekowego dziedzictwa.
Po raz pierwszy Dzień Jedności Kaszubów był świętowany w 2004 r. W ramach tegorocznych obchodów w Gdańsku, o godz. 13:00 w katedrze oliwskiej wykonana zostanie „Pierwsza Kaszubska Pasja”, a o godz. 15:00 na Długim Targu odbędzie się manifestacja. Tych, którzy nie będą w Gdańsku, prosimy o zaakcentowanie Dnia Jedności Kaszubów w swoich miejscowościach choćby przez wywieszenie czarno-żółtych kaszubskich flag."

Organizatorami tegorocznych obchodów Dnia Jedności Kaszubów są Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Rada Chórów Kaszubskich i Stowarzyszenie Remus.
Patronat medialny objęły miesięcznik Odroda, portal NaszeKaszuby.pl i Radio Kaszëbë.
Tomasz Żuroch- Piechowski

Muszę powiedzieć, że napotkani moi znajomi ze wsi Węsiory jak też uczestniczaca w uroczystosciach ubiegłoroczna "EUROPA" Anita Węsierska wraz z koleżankami, nie słyszały o takim wydarzeniu.

Po zapoznaniu zebranych z treścią przesłania, wyjaśniłem sens święta Ostara, jedności z budzącą się przyrodą, poprzez dotyk młodego Dębu, którego świeżo rozkwitłe liście zachwyciły wszystkich swoja barwą soczystej jasnej zieleni. Ten mały Dąbek ma 4 lata, wyhodowałem go z żołędzia zgodnie z rytuałem: od nowiu księżyca do pełni księżyca po równonocy wiosennej należy udać się do lasu, parku i poszukać 3 żołędzie, przynieść je do domu i wsadzić do 3 doniczek. Jeżeli żołędzie do pełni wypuszczą i wyjdą ponad ziemie w doniczce to znak ze duchy opiekuńcze przyrody są z nami i siła i trwałością dęby nas wspierają i chronią. Spróbujcie, ja to zrobiłem i są efekty. Nawet jeżeli to jest tylko legenda to warto to zrobić, choćby na fakt obserwacji jak dąbek wzrasta i cieszy nas swoja obecnością dając nam satysfakcje, że przyczyniamy sie do ochrony przyrody.
Po tej części uroczystości, trzymając się za ręce odśpiewaliśmy trzykrotnie "OM", następnie podzieliliśmy się tradycyjnie solą, wodą, piwem, ciastem i jajkiem.
Tradycją już jest runa spełniających życzeń, z której wszyscy chętnie skorzystali wypowiadając w duchu swoje życzenia.
Na zakończenie uroczystości zrobiliśmy bardzo mocny energetycznie układ "Ziarno Życia", przesyłając wszystkim istotom na Ziemi złota energię Miłości.

Następnie udaliśmy się na tradycyjny spacer na parking, gdzie z wielkim trudem zapaliliśmy ognisko, żeby upiec kiełbaski, napić się gorącej herbaty pieczołowicie przygotowanej przez żeńska część biesiadników.
Pod koniec ogniska przyjechała grupa młodzieży z rurami i bębnami, kultywująca tradycje indiańskie, nawiązaliśmy kontakt z ta grupa i byliśmy również uczestnikami ich tradycji. Ostatnie cztery zdjęcia są poświęcone tej grupie.
Wspaniale wyglądało i brzmiało trąbienie kamienia centralnego, dzięki serdeczne Wam za ciekawe przeżycie, nasunęło mi to ciekawe pomysły.

Pogodę mieliśmy wyśmienitą, słoneczko mocno nas grzało, w kręgach było sporo śniegu, do domu wracaliśmy wypoczęci, odprężeni, radośni i naładowani energią kręgów.

Niech MOC będzie z Wami
Opr. E. L.


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u