stowarzyszenie badań kamiennych kręgów

2009

Do tradycji SAMHAIN należy pozostawienie przed domem półmiska z jedzeniem dla dusz zmarłych. Ustawiona w oknie świeca poprowadzi je do krainy wiecznego lata, a jabłka zakopane w mocno ubitej ziemi będą„strawą" dla strudzonych wędrowców.
Podczas tego święta zalecane jest spożywanie buraków, rzepy, jabłek, kukurydzy, orzechów, piernika przyprawionego imbirem, jabłecznika, wina zaprawionego imbirem, dyni oraz mięsa.

SAMHAIN jest świętem zmarłych przodków, w tym rytuale wspominamy naszych zmarłych przodków, przyjaciół, znajomych, również tych którzy w jakiś sposób zaleźli nam za skórę, wybaczając im to wszystko co w naszym mniemaniu było naszą krzywdą. O zmarłych nie mówimy żle, lepiej przemilczeć urazy i wybaczyć. Podczas obrzędu palimy w kociołku Bogini kartki z wypisanymi wybranymi naszymi aspektami życia których chcielibyśmy sie pozbyć.

Przeszłość wspominajmy, marzeniami wybiegajmy do przodu, ale żyjmy chwilą teraźniejszą, żyjmy dobrze we współczuciu, prawdzie i prawości, bo to jest naszym majątkiem, który weźmiemy ze sobą na drugą stronę tęczy. Będziemy musieli zostawić wszelkie dobra i majątki materialne, im bardziej będziemy do tego dobra przywiązani, tym bardziej będziemy cierpieli. Nie przywiązujmy sie do nikogo i do niczego bo to jest źródłem naszego cierpienia tu na tym padole i tam po drugiej stronie tęczy.

Wszyscy uczestnicy SAMHAIN 2009 spalili kartki ze swoimi problemami w kociołku Bogini, Ci którzy podeszli do tego z otwartym sercem na pewno pozbędą się swoich cierpień poprzez zrozumienie tego co było dla nich złe.

tekst i zdjęcia E. L.


 

aktualne fazy księżyca aktualności co się dzieje na naszej gwieźdźie
stat4u