SOL IN VICTUS

PAMIĘTAJ! NARODZINY NIE SĄ POCZĄTKIEM, A ŚMIERĆ NIE JEST KOŃCEM

Tymi słowami rozpoczynamy przygotowanie do narodzin Boga w grudniowe święto YULE. Zbliża się swięto narodzin Boga, przypada 21 grudnia 2021 r.
Słońce o godzinie 22:47 wchodzi do znaku Koziorożca w powozie pani Zimy.
Czas najwiekszej ciemnosci będzie jeszcze trwał 3 dni, by 25 grudnia rozpocząć wedrówkę coraz wyżej i wyżej. Od zakończenia pustego biegu zacznie już dnia przybywać, ciemność zacznie ustępować światłu.
Obrzęd Yule zazwyczaj rozpoczynamy od ustrojenia drzewka, stroimy jałowiec rosnący przy kręgu spotkań w Węsiorach, do przystrojenia drzewka możemy użyć ozdób i owoców według własnej inwencji. Następnie przystraja się zielonymi gałązkami sosnowymi i świerkowymi ołtarz.
Zwyczajowo też pali się kłodę Yule, wybiera się do tego sosnową bądź dębowa kłodę, tak nakazuje obyczaj. Na kłodzie rysuje się kredą lub wycina nożem symbol odradzającego się słońca, jest to rysunek promienistego słońca o ośmiu promieniach tak jak jest 8 świąt wielkich sabatów. Palenie kłody symbolizuje akt odrodzenia się Boga w płomieniach świętego ognia Bogini Matki. Kiedy nadejdzie czas Yule zapala się o zmierzchu ognisko, gdy kłoda zajmie się płomieniem wyobrażaj sobie że słońce rozświetla ją od wewnątrz i pomyśl o nadchodzących cieplejszych dniach, bo z chwila momentu przesilenia dni będą się stawać coraz dłuższe.
Podczas obrzędu Yule zapala się w kociołku Bogini ogień, myśli nasze koncentrujemy na śmierci jako kontynuacji ponownych narodzin, nad płonącym kociołkiem wypowiada się krótką inwokację :

Wspaniały Bogu słońca,
Witam Twój powrót,
Zaświeć jasno nad Boginią,
Zaświeć jasno ponad ziemią, Ziarno rozrzucając i glebę zapładniając.
Bądź błogosławion !
Odrodzone słońce !

Życie toczy się kołem, śmierć nie istnieje dla tych którzy zrozumieli zasady, w całym wszechświecie wszystko podlega tym samym prawom, prawu narodzin tu w świecie materii i śmierci w świecie ducha, śmierci w świecie materii i narodzinom w świecie ducha.
Yule jest więc najważniejszym świętem, bo jest początkiem światła i końcem ciemności.
Spotykamy się 21 grudnia w środę o godz. 17:00 na parkingu w Wesiorach, tam rozpalimy ognisko. Po rozpaleniu ogniska odbedzie się ceremonia Yule w kręgu spotkań. Po ceremonii spotykamy się ponownie przy ognisku.
Zabierzcie na ceremonię kadzidła, orzechy ciastka, ozdoby choinkowe do przystrojenia drzewka Yule. To co ze sobą przywieziemy to będziemy spożywać.
Zapraszam wszystkich którzy chcą z nami swiętować w tym dniu narodziny Boga

Dodaj komentarz