O nas

Szanowni Członkowie, Sympatycy i Goście odwiedzający naszą stronę,  

Po miesiącach nieobecności naszej strony kamienne.org w internecie doczekaliśmy się jej nowszej i – mam nadzieję – lepszej wersji.

Nasze zniknięcie spowodowane zostało bankructwem firmy, na której serwerze mieliśmy stronę Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów. Niestety nie udało się odzyskać bazy SQL, żeby stronę wstawić na inny serwer, dlatego trzeba było zbudować ją od początku. Jednak istniejemy dalej, jest to już 4 edycja strony Stowarzyszenia.

 

Pierwszą naszą stronę uruchomiliśmy we wrześniu 2000 roku. Zaistniała ona dzięki P. Andrzejowi Andrzejewskiemu z firmy internetowej PL-NET, sympatykowi naszego Stowarzyszenia. Andrzej udzielił nam wszelkiej pomocy w załatwieniu formalności związanych z rejestracją domeny.

Pierwszą wersję strony wykonał Amadeusz Andrzejewski, syn Andrzeja, wówczas licealista. Andrzejowi i Amadeuszowi w imieniu całego Stowarzyszenia składam najserdeczniejsze podziękowania.

Druga edycję wykonał natomiast Jacek Kopeć, także zdolny licealista.
Jacek spędził wiele nocy w 2003 roku, z wielką pasją tworząc naszą witrynę. Za ten wysiłek i wielki wkład pracy również składam Jackowi serdeczne podziękowania.

Trzecią edycję zaprojektował i przez długi czas obsługiwał Jaro Cyrson ze Starogardu Gd. – serdeczne dzięki Jaro za twoją pomoc. Strona istniała do czerwca 2022 roku.

Teraz przyszedł czas na czwartą odsłonę, która narodziła się dokładnie 12 grudnia 2022 roku – na pewno będzie rosła i niosła sporo wiedzy i ciekawostek. Trzymajcie kciuki za powodzenie całego przedsięwzięcia.

Teraz trochę o historii naszego Stowarzyszenia. 

W styczniu 1998 r. zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie ludzi, którzy interesowali się tematyką kamiennych kręgów w Węsiorach (i nie tylko) oraz tematyką ezoteryczną.

Pierwsze spotkanie założycieli odbyło się się w kawiarni Morskiego Instytutu Rybackiego i skupiło ludzi pragnących działać na rzecz kamiennych kręgów. W lutym 1998 r. odbyło się kolejne spotkanie, na którym już przedstawiliśmy zebranym osobom plan utworzenia Stowarzyszenia. Został wówczas wybrany komitet założycielski.  


Na marcowe spotkania przygotowaliśmy wraz z prawnikiem statut, który został zaakceptowany przez członków założycieli. Zostały skompletowane pozostałe dokumenty i przekazane kancelarii prawnej mec. Wiesława Kaweckiego z Gdyni, który złożył kompletną dokumentację w Sądzie Rejestrowym w Gdańsku.

Spotkania nadal odbywały się regularnie, co miesiąc. Omawialiśmy na nich projekty działania na bliższy i dalszy czas oraz prowadziliśmy pierwsze badania kręgów pod kątem występujących tam energii. Tym samym uczyliśmy się, poznając coraz to nowe poziomy wiedzy ukrytej w kamiennych kręgach.

Rozpowszechnialiśmy na różne sposoby informacje na temat tych ciekawych miejsc, jednocześnie opiekując się kręgami w Węsiorach. Za pomocą wywieszek i tabliczek uczyliśmy przybywających tam turystów odpowiedniego zachowania się w miejscach mocy.

Stowarzyszenie Badań Kamiennych Kręgów zostało zarejestrowane w Sądzie Rejestrowym 7 maja 1998 r., nr rejestru Stow. 1445. 7 czerwca 1998 w klubie Riwiera odbyło się pierwsze Walne Zebranie, na którym zostały wybrane władze Stowarzyszenia.

W październiku 2001 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku, XIV Wydział Gospodarczy KRS wpisał Stowarzyszenie Badań Kamiennych Kręgów do rejestru Stowarzyszeń pod numerem KRS: 0000045200. Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Gdyni przy ul. Lindego 7.